Právě si prohlížíte Za tajemstvím okřídlených sousedů

Za tajemstvím okřídlených sousedů

Aktuálně probíhá v Moravskoslezském kraji mapování pobočkového ptáka roku 2023 – rorýsa obecného. Pokud byste se chtěli nejen o jeho životě dozvědět více, máte možnost se zúčastnit vycházek v rámci akce Za tajemstvím okřídlených sousedů. Více se dozvíte níže uvedených pozvánkách.

30. červen 2023 – Za tajemstvím okřídlených sousedů v Ostravě

Sraz před supermarketem Albert na ul. Jugoslávská (Ostrava-Zábřeh) v 19:30. Komentovaná exkurze pro veřejnost. Pozorování rorýsů, jiřiček, vlaštovek a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků (při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. vedení apod.). Po setmění sledování netopýrů ultrazvukovými detektory, ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice a možná jedno MALÉ překvapení… Kapacita omezena – nutné se předem přihlásit e-mailem vedoucímu exkurze (s uvedením telefonického kontaktu a počtu účastníků).

Exkurzi povede: Evžen Tošenovský (tel.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz)

10. červenec 2023 – Za tajemstvím okřídlených sousedů ve Frýdku-Místku

Sraz na parkovišti před McDonald´s (u OC Frýda a haly Polárka) v 19:30. Komentovaná exkurze pro veřejnost. Pozorování rorýsů, jiřiček, kavek a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků (při zateplování a rekonstrukcích budov, před kolizemi se skly apod.). Po setmění sledování netopýrů ultrazvukovými detektory a ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice v sadech B. Smetany. Kapacita omezena – nutné se předem přihlásit e-mailem vedoucímu exkurze (s uvedením telefonického kontaktu a počtu účastníků).

Exkurzi povede: Evžen Tošenovský (tel.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz)