Právě si prohlížíte Ornitologie na „adapťáku“ PřF OU

Ornitologie na „adapťáku“ PřF OU

Před začátkem nového akademického roku Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity pořádá adaptační pobyt pro studenty 1. ročníku, který se pravidelně koná v CHKO Beskydy, konkrétně v Rožnově pod Radhoštěm. Součástí „adapťáku“ jsou i ukázky z praktické biologie.

Vedle stanovišť zaměřených na mikrobiologii, fyziologii rostlin a entomologii má pravidelné místo také ornitologie. Mimo tradiční ukázku odchytu a kroužkování ptáků se studenti dozvěděli rovněž mnohé zajímavosti z ptačí říše a možnosti dalšího zkoumání ptáků přímo v terénu.

A které ptačí druhy si 150 studentů prohlédlo zblízka? Do sítě natažené přes Rožnovskou Bečvu se chytil konipas horský a sýkora koňadra a do sítí v jejich březích červenky obecné, pěvuška modrá, brhlík lesní a studenty nejobdivovanější ptačí druh – ledňáček říční.

Věříme, že mladé a nadějné biology a bioložky praktické ukázky ještě více motivovaly k objevům tajemství přírody.

Za Slezskou ornitologickou společnost Patrik Molitor, Veronika Kornová a Jaroslav Kubenka