Právě si prohlížíte Sovy táhnou

Sovy táhnou

Ne příliš vstřícné počasí neodradilo na šedesát účastníků – vesměs z řad rodin s dětmi, kteří dorazili na sobotní vycházku nazvanou “Pojďte s námi za sovami”. Děti i rodiče se postupně seznámili s devíti druhy sov, které hnízdí v České republice. Dva druhy pak měli možnost pozorovat ve volné přírodě i na vlastní oči: kalousa ušatého na jeho deništi a puštíka obecného, který přiletěl již za šera k výpravě vyprovokován nahrávkou teritoriálního hlasu svého druhu. K přírodovědné zajímavosti vycházky přispěly další zajímavé či atraktivní druhy, ať už to byli orli mořští a jeřábi popelaví, stohlavá hejna hus velkých či první kvetoucí byliny brzkého jara: sněženky podsněžníky a violky vonné. Podvečer se již nesl ve zpěvu drozdů zpěvných, strnadů obecných či střízlíka obecného. Děti si mohly ověřit své znalosti v terénní hře i znalostním kvízu. Přestože dostane v mnohých rodinách pračka zabrat, výprava vzbudila příznivé ohlasy. Inu, sovy táhnou (i když většina ne na jih).