Právě si prohlížíte Pozvánka na jarní schůzi 2024

Pozvánka na jarní schůzi 2024

V sobotu 24. února 2024 si dovolujeme pozvat všechny naše členy a možné zájemce o členství v naší pobočce na každoroční jarní členskou schůzi v Ostravském muzeu. Hlavní přednášky se ujme Markéta Ticháčková, naše přední odbornice na jeřáby popelavé. Po části věnované jeřábům celého světa se můžete těšit na zajímavosti z jejich života na území severní Moravy a Slezska.

 

Na podzimní členské schůzi byl členy zvolen pobočkovým ptákem roku 2024 moudivláček lužní. Zástupce výboru SOS Marie Hánová představí zejména metodiku mapování druhu a pevně doufáme, že k mapování motivuje co nejvíce našich členů a milovníků přírody. Po nezbytných informacích o hospodaření pobočky v roce 2023 mezi zprávy výboru SOS zahrneme také novinky k oslavám půl století od založení naší pobočky.

 

Po aktualitách z ČSO se můžete těšit na kratší referát o mapování bukáčka malého na odkalištích a vodních propadlinách v okrese Karviná, které v roce 2023 podpořila naše pobočka malým členským grantem. Na Karvinsku hnízdil v roce 2023 také rybák bahenní zajímavosti nejen z jeho kolonie budou předneseny v dalším referátu. Následovat budou také informace o ptácích Třebovického parku a další příspěvky z řad našich členů.

 

Pokud by snad na nějaké nevyšel čas, rádi všem vyhradíme prostor na setkání k příležitosti 50 let od založení naší pobočky, které se uskuteční ve dnech 21.–22. 9. 2024 v Polance nad Odrou.

 

Již nyní se však těšíme na viděnou při příležitosti jarní členské schůze.

 

Za výbor SOS Patrik Molitor