Právě si prohlížíte <strong>Studenti ornitologie zakončili předmět na Heřmanickém rybníku</strong>

Studenti ornitologie zakončili předmět na Heřmanickém rybníku

Tradičním zakončením předmětu ornitologie na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity jsou terénní exkurze. Tentokráte obě proběhly v přírodní památce Heřmanický rybník.

V prvním dnu si studenti vyzkoušeli instalaci hlasových záznamníků nejen na Heřmanickém rybníku, ale také v okolí rybníku Lesník či Nový stav. Samozřejmostí bylo i vizuální a akustické určovaní místních zástupců ptačího společenstva. Druhý den proběhla ukázka hladinového sčítání pomocí stativového dalekohledu a rozbor nočních hlasových nahrávek.

Oba dny zpestřily studentům i odchycené ptačí druhy. Ikonického samce sýkořice vousaté doplnili také např. moudivláčci lužní, rákosníci obecní, strnadi rákosní, budníčci větší aj. Těsně před koncem exkurze si studenti mohli zblízka prohlédnout také samce žluny zelené. Velké poděkování za zprostředkování celého zážitku patří především místopředsedovi pobočky a kroužkovateli panu Jaroslavu Kubenkovi, Kristiánu Kornerovi a Michalu Drnovskému.

Za pobočku Patrik Molitor