Právě si prohlížíte Vycházka do NPR Polanská niva

Vycházka do NPR Polanská niva

Zajímavá pozorování, babí léto jako ze zlata, dobrá nálada a přátelská atmosféra – to byly hlavní atributy vycházky do Poodří, na kterou si v neděli 22. 9. našlo čas asi 25 účastníků. Procházku krásnou krajinou polaneckých rybníků zpestřilo pozorování nejen ptáků jako ledňáčka říčního, kopřivky obecné, potápky malé, potápky roháče, strakapouda malého či orla mořského, ale také obojživelníků, mezi nimiž nejzajímavější byly kuňka obecná a rosnička zelená. Vycházku vedl Petr Vondráček a Emil Morav, kteří v asi šesti komentovaných vstupech seznámili zejména děti s některými zástupci ptáků, rostlin a obojživelníků Poodří. Znalosti si mohly nejen děti, ale i dospělí, ověřit v kvízu hlasů ptáků a děti následně také v běhacím pexesu a dalších soutěžích. Drobné odměny si odnesli nejen vítězové, ale všechny děti.